Sıkça Sorulan Sorular

3D Gezinti Servisleri ve Matterport Hakkında Bilgiler

Matterport Nedir?

Matterport, çekimi yapılan yerde sanki kendiniz yürüyormuşçasına size imkan sağlayan yeni nesil bir teknolojidir.

Çekim Ne Kadar Sürüyor?

Metrekare ve içerisinde eşya olup olmamasına bağlı olarak 1-2 saat aralığında sürmektedir. Bir 3D modelde maksimum 100 noktada çekim yapılabilir. Eğer çekim yapılan mekan büyük ve/veya detaylı ise ek ücretlendirme yapılarak 200 noktaya kadar çekime devam edilir. Nokta sayısının fazla olması kusursuz 3D deneyimi sunar.

Matterport Açık Alanda Çekim Yapabilir mi?

Evet, Matterport Teknolojisi kapalı alanda sağladığı çekim imkanını aynı kalitede açık alanda da sağlayabilmektedir.

Özel Bir Eklenti Gerekiyor mu?

3D gezinti için WebGL destekli modern tarayıcılar (Chrome, Firefox, Ie10 ve üstü) yeterlidir. Mobil tarayıcılar da buna dahildir. Herhangi bir eklenti yüklemenize kesinlikle gerek yoktur. Vereceğimiz kodları sitenizin uygun bir yerine koymanız yeterlidir.

Özel Işıklandırma Gerekiyor mu?

Hayır, Matterport Teknolojisinin kullandığı HDR(high dynamic range) sayesinde özel ışıklandırmaya ihtiyaç bulunmamaktadır.

Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

Tüm çekimler bulut ortamında barındırılmaktadır. Size sadece sitenize eklemek üzere kod verilmektedir. Çekim ücretine ilk yıl barındırma ücreti dahildir. Ekstra barındırma için fiyatlandırma sayfasına bakınız.

Biz Kendimiz Çekebilir miyiz?

Maalesef, mümkün değil. Tamamen bu işe özel üretilmiş Matterport 3D kamera olmadan 3D gezinti çekimi yapmanız mümkün değildir. Önceden randevu alarak tarafımızca çekim yaptırmanız gerekmektedir.

Çekim Yapılırken Orada Bulunmam Gerekiyor mu?

Çekim yaparken sizin de orada bulunmanız gerekmemektedir.

Çekim Başlamadan Önce Ne Gibi Hazırlıklar Yapmalıyım?

Çekim başlamadan önce, çekim yapılacak alanı isteğinize göre düzenlemeniz ve temizliğini yaptırmanız sizin için avantajlı olacaktır.

Mobil ve Tabletten Görebilir miyim?

Çekim yaptıktan sonra size vereceğimiz kodları kendi web sitenize eklemeniz halinde her türlü mobil ve tablet ortamından rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Çekim Modeli Tarafıma Ne Zaman Ulaştırılır?

Çekim alanının büyüklüğüne göre aynı gün veya en geç 24 saat içerisinde tarafınıza ulaştırılır.

Proje Sonunda Elime Hangi Modeller Ulaşacak?

Örnekler sayfamızda görebileceğiniz tarzda çekim modeliniz başta olmak üzere isteğinize göre Maket Görünüm ve Kat Planı Görünümü de tarafınıza iletilmiş olacaktır. Ayrıca bunları internet sitenize ekleyebilmeniz için gerekli olan kodlar da tarafınıza verilecektir.

Çekilmesini istemediğim odalar/bölümler var. Bir problem oluşturur mu?

Çekilmesini istemediğiniz oda veya bölümler bir problem oluşturmamaktadır. Ancak bunun sonucu olarak maket görünüm ve kat planında bu bölümler yer alamamaktadır.

 

Gerçek 3D Teknolojisi

Şimdi örnek projeleri inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.